Mediální slonice PEAKE….

pátek 14. prosinec 2012 11:03

Vzhledem k tomu, že není nová ministryně obrany na politické scéně úplným nováčkem, nedá se ji odpustit její neprofesionalita a mediální neobratnost. Pokud se tato jemná dáma domnívá, že politik by měl mít jen vize a to pro výkon funkce stačí, musím ji bohužel zklamat. Nestačí to. Politik by měl být i dobrým taktikem a zvládat s naprostou profesionalitou i mediální komunikaci.

 Tu tedy bohužel, jako mnoho dalších aktivních politiků, ministryně opravdu nezvládá. Možná také zapomněla, že je nutné, jako v každé manažerské funkci, opřít se o tým profesionálů. Ti evidentně v týmu ministryně nejsou. Jinak by totiž svoji svěřenkyni nemohli nechat „šlapat v porcelánu“ našeho mediálního prostoru. Druhá varianta je, že jsou mediální poradci ministryně nakoupeni konkurencí a jejich hlavním úkolem je svoji ovečku zničit. A nejhorší varianta se bohužel dere na mysl také. Paní ministryně se nám prostě zapomněla a žádné poradce a tým profesionálů nemá. Nerad bych totiž věřil tomu, že případné rady ignoruje a neposlouchá. Což není u některých politiků zase tak neobvyklým jevem.

 Co tedy udělala Peake za největší chyby? Prvotně, že přijala funkci ministryně, která ji nejspíš příliš nesedne. Její další chybné kroky pak už jedou přímo rychlostí blesku. Pár hodin po jmenování, přesněji přes noc, už má problematiku resortu „přečtenou“ a likviduje si kolem sebe zkušené profesionály. Zřejmě jde o jakousi neznámou virózu, kterou v sobě mají ex-členové, ale i současní představitelé strany Věci veřejné. „S láskou“ lze vzpomínat na kreativce Víta Bártu a Josefa Dobeše a Radka Johna.

 Následuje pak samozřejmě vrchol dne, kterým je bezesporu pořad „Události, komentáře“ (ze dne 13.12.2012). Nepříliš útočný moderátor Martin Veselovský, jenž nemá příliš v krvi razantní způsob „moštování“ hosta, jako třeba jeho kolegyně Daniela Drtinová, se několika obyčejnými otázkami rázem stává (což nebývá často) „Drtinovou“ večera. Ministryně Peake v jeho blízkosti předvádí několik variací na odpovědi, ze kterých musí mít radost zejména redaktoři odpovědní za silvestrovské vysílání. A tak se národ dozvídá, že premiér Nečas umí křičet do telefonu, i když je zrovna na zasedání v Bruselu, že Peake chce Ministerstvo obrany „bez vojáků“, tedy spíše plné civilů a že ministryně už přečetla za rok a půl členství v Bezpečnostní radě státu mnoho tajných dokumentů a tak ví co se děje. Kdo po skončení návštěvy Karolíny Peake ve studiu neví co se děje, je nespíš Martin Veselovský, který cestou domů z práce možná přemýšlí, jestli dnes opravdu mluvil s ministryní obrany ČR nebo s milou aktivistkou z Prahy 1, který umí prosadit vybudování nového pískoviště a instalaci herních prvků pro děti v této části Prahy.

Závěrem si lze jen skromně přát: „...hlavně, aby nebyla válka….“

Martin Bačkovský

Martin Bačkovský

Martin Bačkovský

O politicko-společenském dění očima realisty bez iluzí.

Divadelník, bývalý novinář, poradce v oblasti mediální a firemní komunikace a prezentace.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Bible