Novodobá teroristická skupina – Odbory!!!

sobota 11. červen 2011 15:47

Mezi nebezpečné skupiny, které s vervou sobě vlastní bezohledně programově paralyzují společnost, se nově snaží zařadit i Odborové svazy. Jako účinnou zbraň si vůdcové těchto skupin vybrali věčně nespokojenou třídu „dopraváků“. Lidí, kteří sobecky myslí jen na vlastní prospěch a se slzou v oku většinou vzpomínají: „…jo za komunistů, to nám bylo dobře…“.

 Škoda, že pan Zavadil, Dufek, Pejša a další, neprezentují se stejnou usilovností, jak si jako předáci odborů užívají. Jaké domy si ze svých „skromných“ funkcionářských platů postavili, jaké užívají kanceláře a kolik celé jejich papalášství stojí. To vždy zapomenou na svoji lásku k lidu a sociální spravedlnost.

 Usilovně bojující „dopraváci“ se mají jistě právo ozvat. Hlavně třeba v Praze! Zde má řidič tramvaje nástupní plat „pouhých“ 24 tisíc Kč. A k tomu všechny zaměstnanecké výhody. To je opravdu „nehorázně nízké ohodnocení“, když většina řidičů je vyučená. My ostatní totiž bereme stotisícové platy, jako jejich  předáci z „ÚSTŘEDÍ“.

 Chápu, že většině stávkujících je zcela jedno, jak bude fungovat náš stát za několik desítek let. To už budou přece „pod drnem“ a co budou řešit jejich děti, vnoučata a pravnoučata, jim může být jedno. Kdyby totiž nepřemýšleli takto primitivním způsobem, museli by uznat, že vládní reformy je nutné přijmou okamžitě a že z našeho pohodlného života budeme muset opravdu slevit.

 A tak nás v pondělí nejspíše čeká pohled na zablokovanou dopravu a stávkující „inteligenci dopraváků“, kteří zase dostanou jistě nějakou tu stokorunu za účast. Doufám, že budou zablokovány i silnice a ostatní cesty, až poveze třeba sanitka nějakého rodinného příslušníka stávkujícího do nemocnice. Pak to možná některým odborovým hlavám dojde. Upřímně o tom však pochybuji.

Martin Bačkovský

Martin Bačkovský

Martin Bačkovský

O politicko-společenském dění očima realisty bez iluzí.

Divadelník, bývalý novinář, poradce v oblasti mediální a firemní komunikace a prezentace.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

Co právě čtu

  • Bible